Eskilerden Bir Buzdolabı

Buzdolabının Tarihçesi

20.Y.Y Ait Bir Buzdolabı

Buzdolaplarının Tarihçesi

Buzdolabımı Oda Ne ?

Bugün Bunu Demek Mümkünmüdür Sizce ?
Bizce mümkün değildir.Bugün hepimizim evinde bir buzdolabı bulunmaktadır demi ? Peki hiç merak ettinizmi yiyeceklerimizi sağlıklı şekilde saklayan ve hep aynı lezzetle bize sunan buzdolaplarımızın tarihçesini ?
Aslında buzdolabları evde kullanılmak amacıyla 1913 yılında Chicago(Bugün'kü Abd sınırları içerisinde yer almakta)'da üretilmişti.Elektrik ile çalışmakta ve gövdesi üzerinde kompresör tipi soğutucu yer almakta ve markası Domerme idi.

Modern Zamanda Buzdolapları

Modern zamanlarda'ki buzdolabları bugün hepimizin evinde var olan çeşitli özelliklere sahip buzdolaplardır. Bugün'kü modern buzdolapları şu çalışma prensibine sahiptir.
Öncelikle buzdolaplarımızda var olan gaz kompresör tarafından sıkıştırılır. Bu durumda gazın basıncı ve sıcaklığı artar.Sonra soğutucu kondansere gelir. Kondanser borusundan geçerken dış ortama ısı atılır. Gazın basıncı hala yüksektir.(Sıcaklık Düşmüş Şekilde) Bu sebeple gaz sıvı fazına geçiş yapar ve kondanserden geçen kılcal boyuttaki boruya ulaşır. Kılcak borudan geçerken soğutucunun basıncı ve sıcaklığı düşer.

Buna dayanarak buzdolabı içinden ısı alışverişi olur.Ve buzdolabı ısıyı alır.Soğutucu gaz aldığı ısı sonucunda tekrardan gaz fazına geçiş yapar.Ve bu çevrim tekrardan başa döner.
Ve buzdolapları bu sayede her sabah ve her akşam sizin yiyeceklerinizi en iyi şekilde muhafaza ederek en lezzetli haliyle size ulaştırır.

Peki Cihazınız Arızalanırsa ?


Cihazınız Arızalanırsa size ;

Biz "İzmir Bosch Servis" Olarak Size Bir Telefon Kadar Uzağız


0850 333 2 442

Veya;

servishizmetleri@onlinedestek.org'a e-mail atarak bize ulaşabilirsiniz


Hizmet Verdiğimiz Bölgeler

İzmir Bosch Buzdolabı/Modern Zamanda

Günümüz Buzdolapları