Bulaşık Makinesi

19.Y.Y Ait Bir Bulaşık Makinesi

Bulaşık Makinesinin Tarihçesi

Bulaşık makinesinin tarihini başlatan ve bugün'kü üstün donanımlara sahip bulaşık makinalarına ilham kaynağı olan Joel Houghton 1880 yılında bulaşık makinası alanında çalışmalarına başlamıştır.O zamanın şartlarında içinde bulunan döner fiskiye sayesinde deterjanları çektiği deterjan kutusundan deterjanları bulaşıkların üstüne püskürterek başlamıştır... Ve bugünkü bulaşık makinelerine ilham kaynağı olmuştur.

Günümüz Bulaşık Makinelerinin Çalışma Prensipleri

Bulaşık Makineleri Hayatımızı Mükkemel Şekilde Kolaylaştırıyor Değilmi ?
Özellikle çalışan hanımlar için büyük bir fırsattır.Peki isterseniz hergün kirli bulaşıklarınızı yıkadığınız bu bulaşık makinelerinin çalışma prensibini biraz inceleyelim belki merak edenleriniz olmuştur. Günümüz bulaşık makineleri programlardan oluşmaktadır.Bu programlardan en önemlisi ve bilineni ön duruluma programıdır.Makina içine yerleştirdiğimiz kirli bulaşıklarımızın üstünde barınan katı büyük parçaların "en olağan şekilde" giderilmesi bu program sayesinde sağlanır.Daha sonra şebekeden suyu çeken bulaşık makinesi çektiği suyu püskürtme koluna iletir.Bu aşama mekanik bir aşamadır.Bu mekanik aşama sonrası cihaz kirli suyu atar ve içinde barındırdığı haznesine yeni su almaya başlar.Bu aşamadan sonra "Ana Yıkama Programı"na geçilir'ki bu programda en az "Ön Duruluma Programı" kadar önemlidir. Çünkü bulaşıklarımızın asıl yıkandığı bu program sayesinde gerçekleşmektedir. Ana yıkama programında cihaz deterjan kutusu doldurulan hazneyi açar ve deterjanın suyla karışmasını sağlar.Püskürtme kolları aracılığıyla püskürtülen deterjanlı su tazyik uygulanarak tüm bulaşıklara deterjanlı suyun ulaşmasını sağlar.Ve Bu sayede bulaşıklarımız temizlenir. Duruluma Programı ise son aşamadır.İçeride bulunan sıcak suyun etkisi ile oluşan buhar bulaşıkları kurutur.Bu yüzden program bittikten sonra cihazın kapağının hemen açılması pek tavsiye olunmaz. Günümüz Bulaşık Makineleri bu prensiplerde çalışmaktadır.

Biz ise İzmir Bosch Servisi olarak bu prensiplere uzman kişilerle İzmir'in tüm ilçelerine teknik servis imkanı sağlamaktayız.
Bize ;
0850 333 2 442 No'lu Hattımızda 7/24 Ulaşabilirsiniz Veya;
servishizmetleri@onlinedestek.org'a e-mail atarak online olarak 7/24 ulaşabilirsiniz.

Hizmet Verdiğimiz Bölgeler

Bulaşık Makinesi

Günümüz Bulaşık Makinelerine Bir Örnek;