19.y.y ait bir çamaşır makinesi

Eski Çamaşır Makineleri

19 y.y Ait Bir Çamaşır Makinesi

Çamaşır Makinelerinin Üretimi

Çamaşır makinelerinin tarihi 1908'e uzanmaktadır.1908 de icat eden "Alva John Fisher" makinanın içine tambur yerleştirmiş ve o tamburun içine kirli çamaşırları koyarak yıllardır kullanılan çamaşır makinalarının ilk adımını atmıştı.Bu tambur elektrik yardımıyla döndürülüyor,ve hareket ettiriliyordu.Hareket sırasında ise çamaşırlar durmadan suya temas ediyor ve çamaşırlar yıkanıyordu.Yıllar önce bu prensiple yola çıkan "Alva John Fisher" bugün modern çağda kullanılan çamaşır makinalarına ilham olmuştur.

Günümüz Çamaşır Makineleri

Günümüzde kullandığımız çamaşır makineleri bugün elektrik aracılığı ile çalışmaktadır.Elektrikli çamaşır makinelerine ilk örnek verirsek; Bugünde var olan "Miele" 1958 yılında elektrikli çamaşır makine üretiminin ilk adımını atmışır. Önceki makinelerde tambur dediğimiz araç yatay iken bugün evimizde kullandığımız çamaşır makinelerinde bu araç diktir.Çamaşır Makineleri akıllı tasarımları sayesinde çamaşırları kolayca yıkamaktadır.Bugün Elektrik aracılığıyla tamburu çevirmek için motor kullanılır.Günümüzdeki Çamaşır Makinelerini geçmişten ayıran özellikde budur zaten. Çamaşır Makineleri dediğimiz gibi motor aksanını elektrik aracılığıyla kullanmaktadır.Bugün Günümüzdeki Çamaşır Makineleri'nde Su Boşaltma Motoru, Elektronik Devre, Valf, gibi aksanlar kullanılmaktadır.

Biz İzmir Bosch Servisi Olarak İzmir'in tüm ilçelerine 7/24 kullandığınız bu teknolojinin Servis Hizmetini Sağlamaktayız.Eğer Bize Ulaşmak İstiyorsanız
0850 333 2 442
veya ; bosch@onlinedestek.org'a e-mail atarak bize ulaşabilirsiniz.

Hizmet Verdiğimiz Bölgeler

Bosch Çamaşır Makinesi

Çamaşır Makineleri

Günümüzde Kullandığımız çamaşır makinelerine bir örnek.